Druhá Rc Rally Tábor 2oo7

31.3.2oo7

Druhý závod za námi a je pomalu čas se začít soustředit na šotolinu, ale nebudu předbíhat. Pojďme se podívat na druhou soutěž seriálu. Co se událo a neudálo.

Celková délka tratě byla změřena na 4392m tato hodnota skýtala 12Rz ( 6, ale v obou směrech). Nejdelší rychlostní zkouška měřila bezmála 405m a nejkratší 285m. Počasí se umoudřilo a v sobotu nekápla ani kapka a slunečné počasí se odrazilo na výkonech všech co dojeli. Na startu se objevilo 13 jezdců ze 14 přihlášených. (Pavel Bubník se omluvil z důvodu oslavy). Drobný zmatek vznikl na stratu první Rz. Časomíry na stejném součástkovém základě fungovali dosti zvláštně. Jedna šla jak hodinky a druhé se vůbec nechtělo. Muselo se reagovat a opět došlo na starou dobrou ruční metodu stopek. Časomíry byla převezena na léčení a uvidíme co to bude za nemoc. Ale teď už k soutěži.
   Soutěž byla ve znamení honu na medvěda. Hon se nevydařil a Medvěd se opět dostal do úkrytu dříve než my všichni ostatní. Hned v prvním kole Rz se medvědovi povedlo najet náskok na zbytek pole. A dále ho navyšoval, vyhrál 10 z 12 Rz a profesorskou jízdou si držel první místo od startu do cíle. Jeho náskok na druhého v cíli byl skoro minutový ( 52s). Druhý skončil Radek Pavliš. Ten se na druhé místo dostal až v 3Rz, neboť první dvě Rz jel na nepříliš nabitou baterii. Snaha dotáhnout se na medvěda ho přešla a radši se soustředil na boj s třetím v cíly Liborem Karasem. Libor se snažil soustředit co to šlo, ale myšlenky měl trošku jiným směrem a s třetím místem byl velice spokojen ( první v bodování teamů). Na čtvrté místo se postupně propracoval Aleš Matiášek ml., ten měl problémy v sedmé Rz, kde mu upadlo kolo a musel odstoupit. Matička se našla, ale minutová ztráta se dvěmi penalizacemi za časomíru ho odsunulo z boje o přední příčky. V 11Rz se mu povedlo dostat na 4 místo, které už do cíle nepustil. Petr Jaroš si držel svoje 4místo do 11Rz zde nevydržel nápor mladého Matyho a posunul se na 5 místo. Jeho postavení mohlo být lepší, ale dva přestřižené šrouby diferenciálu mu nedovolili odjet soutěž bez problémů. Šesté místo jsem si až v poslední Rz zajistil já(Aleš Horák). Mé problémy na startu 5Rz a následné odstoupení kvůli rušení, které mi zařídili ztrátu něco kolem minuty a půl mě vrátili zpět do reality. Do té doby jsem se docela obstojně držel, ale tato penalta plus jedno trefení časomíry a bylo co dohánět. Propad až na 8 místo mě docela nepotěšilo, ale nutnost bodů mě donutila jet dle mích možností a z šestého místa mám docela radost. Na sedmém místě se umístil Aleš Matiášek st. Nedařilo se mu držet nastolené tempo a jeho až zbrklá jízda neměla pochopení časomíry. Osmé místo při svém prvním startu obsadil Luboš Hrstka. Ten překvapoval svojí jízdou všechny přítomné a bylo na něm vidět, že si jízdu vyloženě užíval. Na deváté místo se podařilo dotlačit TL01 Kubovi. Ten se postupně potýkal se zajímavými vlivy elektroniky, ale jeho pneumatiky nedovolily rychlejší jízdu. "Pouze" 10místo si odvezl Petr Jaroš ml. ten se nevyvaroval chyby a v předposlední Rz si zkrátil trať a penalizace ho odsunula. Jeho jízda byla famózní. Snažil se jezdit v klidu a zodpovědně. Toto se mu vyplácelo. Škoda toho závěru. Na jedenácté místo se vyhoupl Standa Elbl. Měl sice smolný start. V době práce na časomíře se baterie rozhodla, že se vybije a Standa se první dvě RZ proploužil po Rz, ale klidnou jízdou se dostával postupně dopředu a vynesl se na 11místo. Dvanáctý dojel Láďa Červený. Tomu se nepodařilo pokořit Petra Jaroše ml. celkově, ale v některých Rz se mu to dařilo na jedničku. Třinácté místo i díky mě ( jel se mnou ve dvojici) zajel Petr Kýbus. Chtěl bych se mu omluvit za překážení na trati, holt mám rád auto docela blízko a poděkovat mu za několik sportovních gest. Jednou jsem motovidlo a tím asi zůstanu. Peťo promiň.

Závod za pěkného počasí, dobrá parta lidí a nutnost porazit mědvěda se odsouvá na další závod sezóny. První šotolina teprve prověří schopnosti jezdců a naznačí jestli je medvěd vůbec k poražení. Uvidíme, jak se jezdci připraví na tuto změnu povrchu, ale na to si budeme ještě muset skoro měsíc počkat.