RC rally Tábor

Výsledky 15. RC Rally Zálesí (MČR + RCRT)

I druhý závod je zdárně za námi, a když jsme se potýkali s několika technickými problémy (bylo jich víc jak za poslední tři roky dohromady :-)), tak jsme vše zdárně zvládli. Humpolecká šotolina je sice prašná, ale to nic nemění na tom, že je neskutečně zábavná a pevně věřím, že si závody všichni užili. Závod se jel zároveň jako závod Mistrovství české republiky v RC Rally a tak z něj vzešlo několik mistrů.

V kategorii Junior+ (RCRT) do závodu sice odstartoval pouze jeden jezdec, Alej Horák jr., ale to nic nemění na tom, že je na Aleškovi vidět zlepšení s každým závodem. Kategorii Junior (RCRT) ovládl „přespolní“ Pavel Klajbl jr., který nechal ostatní daleko za sebou, o čemž svědčí i jeho celkové čtvrté místo. Kategorie Žák (MČR) byla sice nejméně obsazenou kategorií (2 jezdci) v rámci MČR, ale i tak patří za první místo velký potlesk Viktorce Bednářové, protože nejmladší jezdce je třeba podporovat. Kategorie Junior (MČR) měla stejného vítěze jako jako v rámci RCRT, tedy skvěle jedoucího Pavla Klajbla jr.. Kategorie Senior (RCRT + MČR) ovládl s víc jak tříminutovým náskokem „místní“ Pavel Matějček.

V kategorii dvoukolek (RCRT + MČR) to po první RZ vypadalo na zajímavý souboj mezi Pavlem Klajblem sr. a Ondrou Danielem. Ondra si ale nechtěl nechat utéct příležitost stát se mistrem ČR, vystoupil z kategorie Klasik a všechny další RZ vyhrál a stal se tak i celkovým vítězem. Máme tu kategorii Klasik (RCRT + MČR) a opět jméno které jste mohli číst už výše, protože tuto kategorii vyhrál také Pavel Klajbl jr. a to tak, že zvítězil ve všech devíti RZ. Do kategorie teamů (RCRT) hodně promluvili „přespolní“ teamy a asi nikoho nepřekvapí, že nejvyšší příčku si odváží team RC Rally Racing Team ve složení Martin a Aleš Čejchanovi.

A jak to dopadlo celkově. Druhou RZ vyhrál Jakub Charvát a vypadalo to, že se bude bít o stupně vítězů, bohužel hned v další RZ se potýkal s technickými problémy a ani dál se závod neodehrával dle jeho představ a čas v cíli mu stačil na „pouhé“ páté místo. Velkým překvapením se stal Pavel Klajbl jr. který sice začal zvolna, 10. místo v první RZ, ale postupně ho jeho bravurní jízda posouvala pořadím vzhůru a za závodu si tak odvezl čtvrté místo. Nejlepším jezdcem z „domácích“ se stal Honza Brich, který se snažil svou jízdu stále zlepšovat, což je vidět i na tom, že v posledních dvou RZ se umístil druhý. I dík tomu si ze závodu odvezl třetí místo. Druhé místo si ze Zálesí odvezl Aleš Čejchan, kterému se sice nepodařilo vyhrát ani jednu RZ, ale to nic nemění na tom, že se po třetí RZ dostal tuto příčku a už ji neopustil. Vítězem se s 8 vyhranými RZ a náskokem víc jak 50 vteřin stal Martin Čejchan a nikoho nenechal na pochybách, že si po právu zaslouží i titul mistra České republiky pro sezónu 2024.

Jak dopadli ostatní se můžete podívat do kompletních výsledků.

HTML verze výsledků z 15. RC Rally Zálesí (MČR + RCRT)
PDF verze výsledků z 15. RC Rally Zálesí (MČR + RCRT)

Facebook