RC rally Tábor

Ohlédnutí za White darkem 2013 od Honzy Bricha

White dark-2013První volný závod letošní sezony se odehrál ve známé lokalitě v Kněžicích. Jednalo se již o čtvrtý ročník White Dark ,který se jezdí na zledovatělých a zasněžených tratích , kde není o krizové chvíle nouze. Trať byla postavené jako superspeciálka ,kdy na start nastupovali dva jezdci najednou a ten co proťal cílovou čáru jako první získal bod. Ve skupině se jelo systémem každý s každým a následoval pavouk na dvě vítězné jízdy.

Na startu se objevilo 11 jezdců z toho 3 využili možnost startu v kategorii 2wd i 4wd.Z kategorie 2wd mezi favority patřil Jakub Jerhot a Pavel Skoupý s již osvědčeným podvozkem RWD který se hned ráno potýkal s problémy jeho pohonné jednotky svého Fiatu. Na tratě zavítal i Luboš Klinkáček ,který z rána překvapil nejednoho diváka svou rychlostí a zařadil se do boje o prvenství. Své štěstí zkoušel i Honza Brich na stařičké Lancii Stratos ,ale na nejlepší nestačil a koncentroval se na svou hlavní disciplínu 4wd.Největším smolařem byl zřejmě Míra Lovčík ,který musel svůj speciál odstavit a opravit se mu ho nepodařilo. O postup do finále si to rozdal Klinky se Pafkem a Kuba s Honzou. V prvním duelu si vyjel vstupenku do finále Pafko a utkal se s rychle jedoucím Kubou. O třetí místo se utkal Klinky s Honzou.Klinky zužitkoval potenciál svého DSka a vyhrál poměrem 2:1.V malém finále rozhodl o svém vítězství  Kuba Jerhotů před Pafkem, kterého zradila dýchací soustava.

   V početnějším zastoupením dorazili čtyřkolkáři ,kde se očekával tvrdý souboj mezi Honzou Brichem a Péťou Havlíkem. Na tratích bohužel absentoval tradiční rival Jirka Hadrava který měl rodinné povinnosti. Nejlepší postupovou příčku ze skupin si vybojoval Péťa Havlíků před Alfem a třetím Klinkym s Citroenem DS3 R3T.Až na čtvrtém místě se umístil Honza Brich ,který se potýkal s problémy pohonné jednotky a špatné volby pneumatik. V pavouku se do boje o 3.místo prodral rychle jedoucí Alf a překvapivě i Pafko s 2wd.Alf neponechal nic náhodě a vyhrál 2:0.Do finále se probojovali dva tradiční rivalové Péťa a Hanz. První rozjížďka znamenala infarktový závěr ,kdy fotobuňku prolítnul dřív Focus WRC Petra Havlíka. Ve zbylých rozjížďkách už Honza neponechal nic náhodě a se svou postarší Audi Quattro vyhrál již s větším odstupem na svého rivala.

Honza Brich

Vyzdvihnutí by zasloužilo již tradičně perfektní zázemí s bufetem a parádní příprava tratě.

Ve Světlé Ahoj!

Výsledky:

Skupina: 1)Havlík  2)Alf Horák  3)Klinkáček F2  4)Brich  5)Klinkáček  6)Jaroš  7)Šturma  8)Jerhot F2  9)Brich F2  10)Skoupý F2  11)Smítka 12)Káťa Jarošová

Celkově 2wd:  1) Jerhot  2)Skoupý  3)Klinkáček  4)Brich  5)Lovčík

Celkové výsledky:  1)Brich  2)Havlík  3)Alf Horák

Fotky od Honzy Bricha

Fotky od Michala Šturmy

Facebook