RC rally Tábor

Výsledky 15. RC Rally Zálesí (MČR + RCRT)

I druhý závod je zdárně za námi, a když jsme se potýkali s několika technickými problémy (bylo jich víc jak za poslední tři roky dohromady :-)), tak jsme vše zdárně zvládli. Humpolecká šotolina je sice prašná, ale to nic nemění na tom, že je neskutečně zábavná a pevně věřím, že si závody všichni užili. Závod se jel zároveň jako závod Mistrovství české republiky v RC Rally a tak z něj vzešlo několik mistrů.

V kategorii Junior+ (RCRT) do závodu sice odstartoval pouze jeden jezdec, Alej Horák jr., ale to nic nemění na tom, že je na Aleškovi vidět zlepšení s každým závodem. Kategorii Junior (RCRT) ovládl „přespolní“ Pavel Klajbl jr., který nechal ostatní daleko za sebou, o čemž svědčí i jeho celkové čtvrté místo. Kategorie Žák (MČR) byla sice nejméně obsazenou kategorií (2 jezdci) v rámci MČR, ale i tak patří za první místo velký potlesk Viktorce Bednářové, protože nejmladší jezdce je třeba podporovat. Kategorie Junior (MČR) měla stejného vítěze jako jako v rámci RCRT, tedy skvěle jedoucího Pavla Klajbla jr.. Kategorie Senior (RCRT + MČR) ovládl s víc jak tříminutovým náskokem „místní“ Pavel Matějček.

V kategorii dvoukolek (RCRT + MČR) to po první RZ vypadalo na zajímavý souboj mezi Pavlem Klajblem sr. a Ondrou Danielem. Ondra si ale nechtěl nechat utéct příležitost stát se mistrem ČR, vystoupil z kategorie Klasik a všechny další RZ vyhrál a stal se tak i celkovým vítězem. Máme tu kategorii Klasik (RCRT + MČR) a opět jméno které jste mohli číst už výše, protože tuto kategorii vyhrál také Pavel Klajbl jr. a to tak, že zvítězil ve všech devíti RZ. Do kategorie teamů (RCRT) hodně promluvili „přespolní“ teamy a asi nikoho nepřekvapí, že nejvyšší příčku si odváží team RC Rally Racing Team ve složení Martin a Aleš Čejchanovi.

A jak to dopadlo celkově. Druhou RZ vyhrál Jakub Charvát a vypadalo to, že se bude bít o stupně vítězů, bohužel hned v další RZ se potýkal s technickými problémy a ani dál se závod neodehrával dle jeho představ a čas v cíli mu stačil na „pouhé“ páté místo. Velkým překvapením se stal Pavel Klajbl jr. který sice začal zvolna, 10. místo v první RZ, ale postupně ho jeho bravurní jízda posouvala pořadím vzhůru a za závodu si tak odvezl čtvrté místo. Nejlepším jezdcem z „domácích“ se stal Honza Brich, který se snažil svou jízdu stále zlepšovat, což je vidět i na tom, že v posledních dvou RZ se umístil druhý. I dík tomu si ze závodu odvezl třetí místo. Druhé místo si ze Zálesí odvezl Aleš Čejchan, kterému se sice nepodařilo vyhrát ani jednu RZ, ale to nic nemění na tom, že se po třetí RZ dostal tuto příčku a už ji neopustil. Vítězem se s 8 vyhranými RZ a náskokem víc jak 50 vteřin stal Martin Čejchan a nikoho nenechal na pochybách, že si po právu zaslouží i titul mistra České republiky pro sezónu 2024.

Jak dopadli ostatní se můžete podívat do kompletních výsledků.

HTML verze výsledků z 15. RC Rally Zálesí (MČR + RCRT)
PDF verze výsledků z 15. RC Rally Zálesí (MČR + RCRT)

15. RC Rally Zálesí

Aktualizováno 10.05.2024 v 20:00
Máme tu druhý závod letošní sezóny a ten nás zavede na autokrosovou trať v Zálesí u Humpolce. Závod bude okořeněn tím, že budete své síly moct poměřit z borci z celé republiky, protože se závod pojede zároveň jako jediný závod mistrovství České republiky v RC rally a vzejde z něj mistr republiky. Pevně věříme, že i z toho důvodu se na startu sejde i početná jezdecká základna z RCRT. Proto na nic nečekejte a posílejte přihlášky.. Pokračovat →

Časový harmonogram pro 15. RC Rally Zálesí (RCRT + MČR)

HarmonogramČasový harmonogram pro nadcházející soutěž.

Pokračovat →

Výsledky 2. RC Rally Kamenice nad Lipou

První závod sezóny 2024 je za námi a ukázal nám, že se přes zimu nic nezměnilo a o stupně vítězů se budou opět bít známá jména. Třetí místo si z Kamenice odvezl Michal Bouchner, který zde testoval novou koncepci auta tištěného na 3D tiskárně a musel se potýkat s několika dětskými nemocemi. I proto na druhého v pořadí, Aleše Horáka, ztratil 26 vteřin. Ani Alešovi závod nevyšel jak si představoval, protože do šesté RZ sice vedl, ale v sedmé si nešikovně hnul se zády a byl vůbec rád, že závod dokončil. S náskokem 15 vteřin nejvyšší příčku vybojoval Honza Brich. V kategorii nejmladších jezdců, Junior+, se na startu sešli dva jezdci a z vítězství se nakonec při svém premiérovém startu radoval Mirek Číhal. Ani v kategorii Junior se moc nezměnilo a pro vítězství si skvělou jízdou dojel Ondra Rada, který se v celkovém pořadí umístil na sedmém místě. Nová kategorie Klasik přilákala na start celkem šest jezdců a z vítězství se překvapivě radoval Ondra Daniel, který jel s vozem s jednou poháněnou nápravou, a i tuto kategorii vyhrál. V kategorii teamů si z Kamenice první místo odvezl ADAPTA Czech team ve složení Honza Brich a Pavel Skoupý. Jak dopadli ostatní se můžete podívat do kompletních výsledků.

HTML verze výsledků z 2. RC Rally Kamenice nad Lipou
PDF verze výsledků z 2. RC Rally Kamenice nad Lipou

2. RC Rally Kamenice nad Lipou

Začíná nám další sezóna a stejně jako v loňském roce ji zahájíme na dopravním hřišti v Kamenici nad Lipou, kde pro Vás bude připraveno devět asfaltových rychlostních zkoušek kombinujících jak rychlejší tak techničtější pasáže. Pevně doufáme, že nám bude přát počasí a sejde se nás na startu co nejvíce. Zkuste nám s tím pomoct a přihlaste se :-). Pokračovat →

Časový harmonogram pro 2. RC Rally Kamenice nad Lipou

HarmonogramČasový harmonogram pro nadcházející soutěž.

Pokračovat →

Změna pravidel pro sezónu 2024

DůležitéPro letošní sezónu jsme museli přistoupit k několika změnám v pravidlech. Pokračovat →

Kalendář pro rok 2024

Začíná nám 19. sezóna šampionátu RCRT a tak se pojďme společně podívat na to, kde se v té letošní sezóně bude závodit. Pokračovat →

Facebook